Modeli i ri i A Class 2019 është ajo cka Mercedes dëshiron të të kapë

Pesë vjet më parë, Mercedes-Benz shtypi CLA, një lojë për të lidhur blerësit më të rinj dhe për t’i kthyer ato në shoferë të Mercedesit nëpërmjet një Benz të nivelit të hyrjes në rangun prej $ 30,000. Funksionoi. Mercedes shiti një ton prej tyre, dhe tani po dyfishon strategjinë.

Këtu është 2019 A-Class. Mercedes debutoi një version të hatchback evropian në pranverë, por zbuloi këtë sedan – versioni që do të dalë në shitje në Amerikë më vonë këtë vit – në një ngjarje në Bruklin mbrëmë.

 

Klasa A do të jetë Mercedesja më e vogël dhe më e lirë në SHBA kur të jetë në shitje në fund të vitit 2018. Markë nuk ka njoftuar çmimet zyrtare, por ju mund të prisni që ajo të fillojë në 30.000 $ të ulëta. Ajo mat 179.1 inç të gjatë, 70.7 inç të gjerë dhe 56.9 inç të gjatë, me një bosht 107.4-inç. Do të ketë dy opsione në Amerikë: Front-wheel-drive A 220 dhe A 220 4MATIC me AWD.

Klasa A do të vijë me një cilindër me dy turbina me 2.0 litra që prodhon 188 hp dhe 221 lb. ft të çift rrotullues. Kjo nuk është shumë këto ditë, por Road & Track raporton se ndarja e performancës AMG e Mercedes-Benz është tashmë në punë në një version të përmirësuar të modelit A.

 

Në vend që me energji të papërpunuar, Mercedes shpreson të lidhë blerësit më të rinj me lustrim dhe teknologji. Ndërkohë që stili i A-Class mund të jetë një kontakt në anën e thjeshtë, koeficienti i tërheqjes prej 0.22 veturës e bën atë makinën më aerodinamike në treg, pretendon Mercedes. Ajo gjithashtu vjen me AI të aktivizuar me zë të automjetit të markës që ju lejon të bërtisni “Hey Mercedes” për të kryer komanda të ndryshme