Rezutate

527 rezultate
Shfaq si:
6
Toyota Corolla
Viti
2005
Karburanti
Naftë
Kilometra
150000 km
Qyteti
Tiranë
Më tepër
5
Mercedes-Benz E 320
Viti
2005
Karburanti
Naftë
Kilometra
11 km
Qyteti
Tiranë
  • Individ: ergys
    068*******
    Shfaq numrin
Më tepër
1
Jeep Wrangler
€55 000
Viti
2012
Karburanti
Gaz/Benzinë
Kilometra
100000 km
Qyteti
Durrës
Më tepër
6
Toyota Tundra
€16 700
Viti
2015
Karburanti
Benzinë
Kilometra
24454 km
Qyteti
Durrës
Më tepër
8
Ford Ranger
€4 000
Viti
2014
Karburanti
Gaz/Benzinë
Kilometra
95000 km
Më tepër

Miresevini ne autostop albania.Tregu me i madh online per makina ne shitje,shes blej makina ,makina, blej makine, shes makine,makine , makina.

makina ne shitje,kerkoj makine, makina okazion, makina ne shitje okazion, kerkoj makine okazion,shes blej makina, makine

.

 

Shes makinen , kerkoj makina , dua makine,shes blej makina, makina ne shitje, makina ne shitje okazion.

makina ne shitje
makina ne shitje

Ju mund t’i njihni njerëzit që vendosën të blinin një makinë të re, vetëm për të gjetur se nuk mund të përballonin sepse ishin “me kokë poshtë” në kredinë e tyre të tanishme. Mirë se vini në huazimin 60-mujor (ose më gjatë) të makinave.

Kishte një kohë kur kreditë e makinave ishin një standard prej 36 muajsh. Gradualisht, kushtet u bënë më të gjata për të mundësuar që më shumë njerëz të kualifikohen për kredi që nuk mund të përballonin me të vërtetë duke ulur pagesën mujore. Por, derisa pagesa mujore e makina mund të jetë bërë më e përballueshme në periudhën afatshkurtër, afati më i gjatë i huasë në fund të fundit barazohet me pagimin e më shumë interesit afatgjatë.

Në shumë mënyra, pagesa mujore më e ulët nuk është me të vërtetë shoku juaj në një afat të gjatë, veçanërisht në një pasuri të zhvlerësuar shpejt si një makinë.

 

Nëse përpiqeni të shisni makinën para se afati i kredisë të ketë mbaruar, ju mund të gjeni se makina është me të vërtetë me vlerë më të vogël se sa keni borxh për të. Për të blerë një makinë të re, do të duhet të paguash bilancin në huanë origjinale ose ta rrokullisësh në kredi të re, e cila krijon një makinë të re shumë të shtrenjtë kur të gjitha këto janë thënë dhe bërë.

Blerja e një makine që zhvlerësohet shpejt është një tjetër gjë që mund të bëjë që ju të jeni “me kokë poshtë” në kredinë tuaj. Ju mund të bëni më shumë kërkime mbi zhvlerësimin në Edmunds.com.

2. A keni hulumtuar vlerën e tregtisë në makinën tuaj aktuale?

Megjithëse është joshëse qe makina për të peshuar njëri me tjetrin, ju duhet të mbani tregtinë e automjetit tuaj të vjetër dhe blerjen e makinës suaj të re si transaksione të veçanta, duke marrë ofertën e tregtisë para se të diskutoni mbi çmimin e makinës së re. Disa tregti do t’ju ofrojnë një vlerë të mirë tregtare, por pastaj do të rrisni çmimin e makinës që po blini për të kompensuar. Për të shmangur këtë karrem të mundshëm dhe kaloni, duhet të dini vlerën tregtare të automjetit tuaj të tanishëm dhe të vendosni nëse dëshironi ta shisni vetë ose për të tregtuar.

4. A keni marrë parasysh përfitimet e blerjes së një makine të përdorur?

Nuk ka asgjë si ndjenja e blerjes së një makine të re, por si gjithmonë, duhet të kini parasysh koston. Makina zhvlerësohet ndjeshëm në dy vitet e para – deri në 30 deri në 40 përqind. Konsideroni këto shifra: makina që ju paguani $ 25,000 sot mund të jetë vetëm me vlerë 15,000 dollarë vetëm dy vite të shkurtra nga tani. Për sa kohë që ju mbani makinën për tetë vjet ose më shumë, zhvlerësimi është paksa pikë e diskutueshme. Por nëse e keni tregtuar automjetin tuaj më parë, atëherë do të përfundoni duke paguar më shumë para për makinën se sa duhet të keni.

 

sensor parkimi,eshte ne gjendje, per cdo, km origjinale, 220 cdi, sedilje lekure , me letra te, ne gjendje perfekte, viti 2001, sedile lekure, komanda ne timon, makina eshte, te mire, te reja

Blerësit e rinj të makinave shpesh nuk i konsiderojnë shpenzimet më të larta të riparimeve dhe mirëmbajtjes për disa modele, goma që kushtojnë dy herë më shumë se ato të makinave të tjera, kosto më të larta të gazit dhe sigurim më të lartë (varësisht nga modeli dhe madje edhe ngjyra).

Kerko makina Shto njoftimin