• Hen - Shtu 8.00 - 18.00
  • Lulishtja 1 Maji, Tirane
  • +355 595241682

  Rezutate

  272 matches
  Shfaq si:
  6
  Toyota Hilux
  €15 000
  Viti
  2009
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  100100 km
  Qyteti
  Tiranë
  Më tepër
  6
  Mercedes-Benz E 220
  Viti
  2003
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  18000 km
  Qyteti
  Durrës
  Më tepër
  10
  Peugeot 208
  €5 700
  Viti
  2012
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  128000 km
  Qyteti
  Tiranë
  Më tepër
  9
  Nissan Qashqai+2
  Viti
  2009
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  192000 km
  Qyteti
  Tiranë
  Më tepër
  4
  Volkswagen Golf
  Viti
  2005
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  285000 km
  Qyteti
  Tiranë
  Më tepër
  8
  Fiat Punto
  €2 500
  Viti
  2011
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  240000 km
  Qyteti
  Tiranë
  Më tepër
  7
  Chrysler Voyager
  Viti
  2006
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  250.000 km
  Qyteti
  Elbasan
  Më tepër
  4
  Fiat Punto
  €3 300
  Viti
  2008
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  200.000 km
  Qyteti
  Elbasan
  Më tepër
  4
  Opel Insignia
  Viti
  2011
  Karburanti
  Naftë
  Kilometra
  200000 km
  Më tepër

  Miresevini ne autostop albania.Tregu me i madh online per makina ne shitje,shes blej makina ,makina te perdorura, blej makine, shes makine,kerkoj makine.

  makina ne shitje,kerkoj makine, makina okazion, makina ne shitje okazion, kerkoj makine okazion,shes blej makina.

   

  Shes makinen , kerkoj makina , dua makine,shes blej makina, makina ne shitje, makina ne shitje okazion.

  makina ne shitje

  Ju mund t’i njihni njerëzit që vendosën të blinin një makinë të re, vetëm për të gjetur se nuk mund të përballonin sepse ishin “me kokë poshtë” në kredinë e tyre të tanishme. Mirë se vini në huazimin 60-mujor (ose më gjatë) të makinave.

  Kishte një kohë kur kreditë e makinave ishin një standard prej 36 muajsh. Gradualisht, kushtet u bënë më të gjata për të mundësuar që më shumë njerëz të kualifikohen për kredi që nuk mund të përballonin me të vërtetë duke ulur pagesën mujore. Por, derisa pagesa mujore mund të jetë bërë më e përballueshme në periudhën afatshkurtër, afati më i gjatë i huasë në fund të fundit barazohet me pagimin e më shumë interesit afatgjatë.

  Në shumë mënyra, pagesa mujore më e ulët nuk është me të vërtetë shoku juaj në një afat të gjatë, veçanërisht në një pasuri të zhvlerësuar shpejt si një makinë.

   

  Nëse përpiqeni të shisni makinën para se afati i kredisë të ketë mbaruar, ju mund të gjeni se makina është me të vërtetë me vlerë më të vogël se sa keni borxh për të. Për të blerë një makinë të re, do të duhet të paguash bilancin në huanë origjinale ose ta rrokullisësh në kredi të re, e cila krijon një makinë të re shumë të shtrenjtë kur të gjitha këto janë thënë dhe bërë.

  Blerja e një makine që zhvlerësohet shpejt është një tjetër gjë që mund të bëjë që ju të jeni “me kokë poshtë” në kredinë tuaj. Ju mund të bëni më shumë kërkime mbi zhvlerësimin në Edmunds.com.

  2. A keni hulumtuar vlerën e tregtisë në makinën tuaj aktuale?

  Megjithëse është joshëse për të peshuar njëri me tjetrin, ju duhet të mbani tregtinë e automjetit tuaj të vjetër dhe blerjen e makinës suaj të re si transaksione të veçanta, duke marrë ofertën e tregtisë para se të diskutoni mbi çmimin e makinës së re. Disa tregti do t’ju ofrojnë një vlerë të mirë tregtare, por pastaj do të rrisni çmimin e makinës që po blini për të kompensuar. Për të shmangur këtë karrem të mundshëm dhe kaloni, duhet të dini vlerën tregtare të automjetit tuaj të tanishëm dhe të vendosni nëse dëshironi ta shisni vetë ose për të tregtuar.

  3. A keni hulumtuar normat e interesit për huatë e makinave?

  Mos e vlerësoni marrëveshjen bazuar në pagesën mujore. Ky është një kurth i zakonshëm dhe një teknikë e zakonshme shitjesh. Norma e interesit është ajo ku shumica e kostos së një kredie të makinave jeton. E di se sa do të paguani gjatë jetës së huasë në princip dhe interes. Nëse tregtari ofron një normë interesi të mirë, gjeni rezultatin e kredisë që duhet të kualifikoheni për atë normë. Nuk është e pazakontë që blerësit e makinave të reja të citohet një normë, të kompletojnë dokumentet dhe të largohen në makinën e tyre të re vetëm për të marrë një telefonatë disa ditë më vonë duke thënë se nuk kualifikohen për normën e cituar dhe pagesa e tyre do të rritet në përputhje me rrethanat .

  Dini përpara kohe se çfarë norma juaj bankë (ose ndonjë bankë apo bashkim krediti që ju zgjidhni) do t’ju japë në një kredi të re makinë para se të vendosni midis një banke dhe tregtari. Këshillë: një bankë ose bashkim kredie zakonisht do të përfundojnë duke qenë më të mirë të dy marrëveshjeve.

  4. A keni marrë parasysh përfitimet e blerjes së një makine të përdorur?

  Nuk ka asgjë si ndjenja e blerjes së një makine të re, por si gjithmonë, duhet të kini parasysh koston. Makina zhvlerësohet ndjeshëm në dy vitet e para – deri në 30 deri në 40 përqind. Konsideroni këto shifra: makina që ju paguani $ 25,000 sot mund të jetë vetëm me vlerë 15,000 dollarë vetëm dy vite të shkurtra nga tani. Për sa kohë që ju mbani makinën për tetë vjet ose më shumë, zhvlerësimi është paksa pikë e diskutueshme. Por nëse e keni tregtuar automjetin tuaj më parë, atëherë do të përfundoni duke paguar më shumë para për makinën se sa duhet të keni.

  5. A e dini se kostoja e vërtetë e pronësisë së makinës?

  Mos e zbuloni tepër vonë që mund të përballoni për të blerë makinën, por nuk mund ta përballoni atë për shkak të shpenzimeve operative, sigurimit, largësisë së gazit, taksave vjetore të akcizës dhe kostove të tjera të pronësisë. Ju nuk jeni aspak gati për të blerë një makinë të re derisa të keni hulumtuar dhe konsideruar këtë informacion.

  sensor parkimi,eshte ne gjendje, per cdo, km origjinale, 220 cdi, sedilje lekure , me letra te, ne gjendje perfekte, viti 2001, sedile lekure, komanda ne timon, makina eshte, te mire, te reja

  Blerësit e rinj të makinave shpesh nuk i konsiderojnë shpenzimet më të larta të riparimeve dhe mirëmbajtjes për disa modele, goma që kushtojnë dy herë më shumë se ato të makinave të tjera, kosto më të larta të gazit dhe sigurim më të lartë (varësisht nga modeli dhe madje edhe ngjyra).

  Një nga konsideratat më të rëndësishme është rekordi i riparimit të modelit dhe modelit. A ka një histori të problemeve me transmetimet? Brakes? Sisteme elektrike? Çfarë kushton për riparimet rutinë dhe mirëmbajtjen? Përgjithësisht mund të gjesh të gjithë këtë informacion në Edmunds.com. Kjo është një vend i mrekullueshëm që me të vërtetë mund t’ju ndihmojë të kurseni para dhe të mos shfrytëzoheni kur është fjala për blerjen e një veture.