• Hen - Shtu 8.00 - 18.00
  • Lulishtja 1 Maji, Tirane
  • +355 595241682

  AUTOSTOP ALBANIA. makina me qera,kerkoj makina, MAKINA NE SHITJE.

  Autostop Albania, autostop makina, kerkoj makina, kerkoj vetura, kerkoj makine, makina ne shitje,tregu i makinave,MAKINA NE SHITJE, makina , vetura ne shitje.

  kerkoj makina
  kerkoj makina

  sensor parkimi, eshte ne gjendje , per cdo , km origjinale, 220 cdi ,sedilje lekure , me letra te , ne gjendje perfekte , viti 2001, sedile lekure ,komanda ne timon , makina eshte, te mire, te reja, kerkoj makine, kerkoj makina, autostop albania , autostop makina

  automjete ne shitje te lira,makina te perdorura, makina tirane, makina te perdorura,makina per shitje, makina Tiranë, Kerre me qera, shes blej automjete ,kerre ne shitje te lira,makina te perdorura ne shitje ne gjermani,automjete okazion,tregu i mjeteve te perdorura ne gjermani,makina okazion,tregu i makinave te perdorura ne shqiperi,merrjep automjete,tregu i automjeteve durres,auto te perdorura ne shitje ne shqiperi,makina ne shitje shijak,makina, auto ne shitje,mjete me qera ne shqiperi ,gjej mjete okazion. Makina , makina ne shitje.

  Tregu i makinave, Autostop albania.

  1.Pse po blini një makinë të përdorur?

  Nëse keni vendosur të blini një makinë të përdorur, keni marë një vendim të mençur. Mund të gjeni një makinë pothuajse aq të mirë sa edhe një e re. Makinat që janë vetëm 1 ose 2 vjet të përdorura janë 20-30% më të lira se një e re. Po ka edhe arsye të tjera për të blerë një makinë të përdorur:

  Kurseni para – Keni mundësi të bëni Pazar – Veturat e përdorura janë këto kohë më të besueshme – Disa automjete të përdorura janë akoma brenda garancisë – Historia e një makine të përdorur mund të gjendet thjesht duke përdorur numrin e identifikimit VIN në internet. – Procesi i negociatave është më i thjeshtë per makine.

  2. Vendosni buxhetin

  Përpara së të filloni dhe të mendoni se çfarë makine të blini, ju duhet të dini saktë buxhetin që do të shpenzoni për ta blerë.

  • Bëni një llogari se sa mund të shkojë çmimi i makinës tuaj aktuale, dhe vendosni nëse do ta shisni atë privatish ose do ta këmbeni me koncensionarin duke i lënë makinën dhe një shumë ekstra për modelin e ri të saj.

  • Vendosni nese do tju duhet financim esktra makina ne shitje.

  • Llogaritni se sa shumë benzinë/naftë harxhon, sa do t’ju kushtojë siguracioni dhe taksat rrugore, makine.

   

  3.Kerkoni makinen e duhur

  Me mundesitë e pafundme të zgjedhjeve, të zgjedhësh makinën tuaj të përkryer mund të jetë një proces që mund të zgjasë përgjithmonë. Mendohuni mire se cfarë është ajo çka kërkoni nga makina juaj e re:

  • Për çfarë do ta përdorni makina ne shitje.

  • Sa pasagjerë do të transportojë, normalisht kerkoj makine.

  • Sa shumë do t’ju shpenzojë për mbushjen e saj me benzinë/naftë, taksat, siguracioni, sa të shtrenjtë do ta ketë servisin dhe riparimet e mundshme.

  porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania
  makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje,
  makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani,
  shes blej, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura,
  pjese kembimi kadiu,
  pjese kembimi per makina benz,

  5.Kontrolloni një makinë të përdorur

  Nuk ka pse të jeni një mekanik me profesion që të kontrolloni një makinë të përdorur, por ka disa rregulla të arta.

  • Kërko një listë të kontrolleve të mëparshme teknike, për të parë nëse makina ka nevojë për një financim të madh, është e vjedhur ose është e zhvleftësuar si markë e model makine ne shitje.

  • Kontrollo dokumentat e makinës, historinë e vajtjes në servis.

  • Kontrollo numrin e identifikimit të makinës të shkruar qartë dhe me shkronja të mëdha, nën kofano dhe të stampuar në shasi nën tapet poshtë anës së sediljes së shoferit për shenja të mundshme modifikimi dhe sigurohu që ai numer të jetë i njëjtë me atë të shkruar në liber

  • Kontrollo për ndryshk, për mospërputhje të ngjyrës së bojës mes paneleve të trupit të makinës.

  • Sigurohu që të gjitha funksionet e makinës janë në rregull dhe gjendje pune.

  makina ne shitje
  makina ne shitje

  Kerkoj Makina, kerkoj makina okazion, MAKINA NE SHITJE

  7.Bëni pazar me shitësin

  Eshtë mëse e zakonshme për blerësit që të bëjnë pazar për makinën që do të donin të blinin, prandaj mos u stepni që të bëni pazar për çmimin.

  Makina ne shitje

  • Mësoni sa vlen makina, dhe se sa ju jeni në gjendje të paguani makina ne shitje.

  • Fillojeni me një ofertë të ulët dhe lini shitësin të punojë për ta rritur çmimin

  • Një mbushje e serbatorit plot me naftë/benzine ose një servis I plotë mund të konsiderohet gjithashtu një ulje e mirë

  • Tregojini vendosmërinë tuaj shitësit, qëndroni i qetë dhe mos debatoni.

  • Në rast se nuk arrini të bini në ujdi, kujtojini vetes që ka plot makina të tjera që presin për t’u shitur

  Autostop Albania.

  autostop albania

  Kerkoj makina, autostop Shqiperi, makina ne shitje, vetura ne shitje, automjete ne shitje, makine ne shitje

  AutoStop Albania | Tregu me i madh i makinave ne Shqiperi